Станція Костянтинівка сто років тому

Так виглядала станція Костянтинівка десь років сто тому. До 1932 року міста Костянтинівки не було, але була з 1869 року станція Костянтинівка, скорочено — ст., як ми бачимо на цій світлині. Вона, як і ще кілька подібних дореволюційних поштових карток, з’явилася в інтернетовій мережі.

В ті часи навіть малесенькі населені пункти друкували поштові листівки зі своїми краєвидами. Сталою нормою людських відносин при подорожах була розсилка рідним, друзям і знайомим поштових карток зі світлинами тих міст, де зупиняєшся при подорожі. Тому Бельгія є для нас величезною архівною базою для вивчення того, як наше місто виглядало до 1917 року.

Адреса товариства Донецьких скляних заводів у Сантуринівці, в ті часи, була: Почт. Відділ. Ст. Костянтинівка, К.-Х.-С. зал.дороги.

Адреса ще на одній з поштових карток 1931 року: Донбасс, ст. Константиновка, ул. Красная, (№ будинку нерозбірливий). Та ж назва - «ст. Костянтинівка» - позначене місцем народження Н.Мордюкової в її шкільному атестаті.

Вся плутанина з можливим місцем народження Ноябрини (Нонни) Мордюкової у «станиці Костянтинівській», чи «селі Костянтинівці», яка сталася в Росії, куди була вивезена мамою маленька Ноябрина — наша велика землячка, сталася не тільки через появу на мапі Костянтинівки в 1932 році, але і через тимчасову втрату історичної пам’яті за совєцьких часів.

І.Бредіхін

Місто - розділ